Faraday kafeslerinin onarımı ve bakımı

Korumalı oda / Faraday kafesinizin koruma performansının zamanla gereksinimleri karşıladığını görmek için, emniyet açısından, birkaç yıl sonra bir alan şiddeti ölçümü yapmanızı öneririz.

İster prefabrike bir Faraday kafesi veya bir Mu-bakır-Faraday-kafesi olsun, Faraday kafesleri ve EMI koruma odalarının uzun süreler sonra koruma performanslarında değişimler olabilir.

Faraday kafeslerindeki EMI kaplama folyosunun hasar görme durumlarını, yanlışlıkla Faraday kafesinin duvarının delindiğini, Faraday kafes kapı contalarının eskimesini veya lastik contalar veya BeCu parmakşeritlerinin esneklik kaybının olabilme ihtimali her zaman mevcuttur.

Bu nedenle, EMI korumalı odanızın / Faraday kafesinin koruyucu performansının halen gereksinimleri karşıladığını görmek için Faraday kafesinizin birkaç yıl kullanımdan sonra bir alan şiddeti ölçümü yapmanızı öneririz. Faraday kafesini, ilk kurulumda olduğu gibi zayıflatma seviyeleri ile birlikte kullanmaya devam edebilmek için, Faraday kafesindeki ekipmanın arızalanmasını ve sorunlarını önlemeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır.


Koruma kalkanı artık yeterli değilse?

Holland Shielding Systems BV, (iletken kumaşlar ve metal folyo bantları da dahil olmak üzere) çeşitli EMI kaplama bantları ve folyosu, elektrik iletken yapışkanlar, iletken kaplamalar, Kauçuk EMI contalar ve BeCu parmakşeritler sunmaktadır.

Yukarıdaki ürünler genellikle hasar gören EMI korumalarının onarımı için kullanılır. Örneğin Mu-bakır bant ile, bir Mu-bakır Faraday kafesindeki hasarı onarmak mümkündür. Elbette Faraday kafesinin zayıflamasına bağlıdır. Diğer durumlarda, yeni bir EMI koruyucu kaplama veya tutkal sağlamak gerekebilir.

En iyisi, hasar tespit ettiğiniz zaman bizimle iletişime geçmek olacaktır. Muhtemelen hasarın resimlerini e-postayla gönderebilir ve zayıflatma seviyesi ve boyutları gibi Faraday kafes / EMI ekran odasının özelliklerini gönderebilirsiniz.

Faraday kafesinin düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek için ölçümü
Faraday kafesinin düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek için yapılan ölçüm
PCB düzeyinde EMI korumalı kablo onarımı
PCB düzeyinde EMI korumalı kablo onarımı

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?

  • Teklif al?
  • Bir soru sor?
  • PDF'yi dışa aktarma ...