Veri Merkezi Güvenliği

Bilişim Teknolojisi Yönetimi

Veri merkezleri genellikle göz ardı edilen dört tehdide tabidir; Bunlar, Radyasyona Dayalı Veri Yok Edilmesi (RBDD) dir.


EMP patlama cihazları gibi aktif sistemler

Taşınabilir, pille çalışan EMP patlama cihazı, nükleer elektromanyetik darbe (NEMP) ile karşılaştırılabilecek şekilde birkaç milisaniye boyunca son derece güçlü manyetik alan dalgaları üretebilir.
Böyle bir patlama, bulunduğunuz bölgedeki tüm sunuculara ve diğer (emniyetli) elektronik cihazlara zarar verecek kadar etkili olabilir.

İnternette bir EMP patlama cihazının nasıl hazırlanabileceğini kolayca bulabilirsiniz. Bir suçlu, dünyanın dört bir yanındaki çeşitli kaynaklardan, anonim olarak taşınabilir bir cihazı kiralayabilir. Bu, gerçek bir endüstri, tamamen yeni bir suç türüdür.

NEMP dalgaları havada yüzlerce metre boyunca yayılır, beton duvarlar da bir engel teşkil etmez. Dalgalar, mevcut kablolarla, kabloların çevresindeki metalik koruma veya gaz ve su için tesis edilen ortak boru hatları vasıtasıyla veri öldürme gücünü hedeflenen veya hedef olan veri merkezine getirebilir: Yani veri merkezinize!..


Askeri NEMP / EMP

Gittikçe daha fazla sayıda ulus ve kuruluş nükleer maddeye erişebilmekte ve dolayısıyla nükleer patlamalar riski taşımaktadır.
Söz konusu mesafeler hakkında bir fikir vermek için: Moskova'nın üstündeki stratosferde bir nükleer patlama, Londra da dahil olmak üzere Batı Avrupa'nın her yerine NEMP alanı yaratacaktır. Böyle bir NEMP alanı korumasız tüm verileri yok edebilir.

Elektronik hırsızlık

Elektronik hırsızlık, elektronik ortamdan veri çalma ve / veya verilerin değiştirilmesi ya da diğer manipülasyonu ile sonuçlanan, suçlular tarafından yayılan bilgilerin yasa dışı olarak toplanması şeklinde tanımlanmaktadır.

Hâlihazırda bulunan hassas ekipmanlarla havadan aktarılan veriler yüzlerce metre uzakta okunabilir. Bu nedenle kamu binalarında şehir ofisleri gibi büyük bir güvenlik bölgesi oluşturulamayan yerlerde gizli bilgiler çalınabilir veya manipüle edilebilir.


Güneş fırtınaları

Güneş-rüzgar şoku dalgası olarak bilinen yüksek düzeyde güneş aktivitesi, Dünya'nın manyetik alanı ile etkileşime giren bir jeomanyetik fırtınaya neden olur. Dünyanın manyetosferinin bu geçici bozulması veriyi yok edebilir.

1989'da, jeomanyetik fırtına, Quebec eyaletinin her yerinde elektrik dağıtım dağılımına neden olan toprak kaynaklı enerjilere akım verdi ve Teksas'a kadar uzanan auroraya neden oldu. Bir başka örnek, 2012'de dünyayı neredeyse çok yakından geçip sıyıran bir güneş fırtınasıdır.


Anahtar kelimeler

 • Bilgileri Uyarmak ve Değiştirmek
 • Siber Savaş, Siber Suç
 • Tehlikeli Işın Yayılımları
 • EMP Bunkerler ve Sığınakları
 • Datacenter Shielding
 • HEMP / NEMP Koruması
 • Veri hırsızlığı
 • TEMPEST
 • Dinleme
 • Adli soruşturma
 • Sabotaj
 • Elektromanyetik

Verilerinizi korumak için yeni çözümler

Birkaç üniversite ile işbirliği yaparak, veri merkezleri için elektromanyetik olarak korumalı bir Faraday kafesi geliştirdik, test ettik ve uyguladık. Entegre edilmiş filtrelenmiş kablolar ve korumalı boru hatları ile, hassas veri ekipmanınızın etrafında bir radyasyondan korunma duvarı oluşturursunuz. Elektromanyetik bariyer, milyonlarca kez herhangi bir saldırıya ya da darbeye dayanacaktır.


Özellikler

Karşı korunma:

 • EMP saldırıları terörist gruplar, eski bir çalışan veya yalnız kurtlar tarafından yapılabilir
 • Elektronik hırsızlığı - verilerin siber suçlular tarafından manüpile edilmesi / değiştirilmesi
 • Yayılan bilgi toplama - siber suçlular tarafından
 • Güneş fırtınası riski - 2012'de neredeyse Dünya'yı etkileyecek olan gibi
 • Askeri EMP - örn. Moskova'nın üzerindeki stratosferde nükleer bir patlama, Londra'ya kadar uzanan bir EMP alanı yaratabilir

özet

Koruyucu önlemler artık askeri, istihbarat, adli ve hükümet organlarına münhasır değildir. Holland Shielding Systems tarafından üretilen yüksek performanslı koruma ürünleri, veri korumasını ciddiye alan herhangi bir şirket veya tüzel kişilik için de yapılabilmektedir.

Holland Shielding mühendisleri sizinle birlikte koruma gereksinimleriniz için en uygun çözümü hazırlayacaklardır. Faraday kafes koruma sisteminin temeli olarak veri merkeziniz için, tehdit ve risk analizi yaparak işe başlayabiliriz.İletken kauçuk 5750 serisi herhangi bir istenilen şekle ve çizime göre kesilebilir
EMP patlama cihazları gibi aktif sistemler
İletken kauçuk 5750 serisi bir kalemin ucu kadar küçük yapılabilir
Askeri NEMP / EMP
Müşteri çizimine göre iletken kauçuk 5750-S serisi kesim
Elektronik hırsızlık
Müşteri çizimine göre iletken kauçuk 5750-S serisi kesim
Güneş fırtınaları
Müşteri çizimine göre iletken kauçuk 5750-S serisi kesim
Anahtar kelimeler
Müşteri çizimine göre iletken kauçuk 5750-S serisi kesim
Verilerinizi korumak için yeni çözümler
Müşteri çizimine göre iletken kauçuk 5750-S serisi kesim
Veri sızdırmaz Faraday kafesinin ek avantajları
Müşteri çizimine göre iletken kauçuk 5750-S serisi kesim
özet

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?

 • Teklif al?
 • Bir soru sor?
 • PDF'yi dışa aktarma ...