Plastik bir gövdeye EMI-kalkan nasıl

Aşağıda plastik bir muhafazanın nasıl EMI korumalı olabileceğini ve hangi ürünleri kullanabileceğinizi ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Elektromanyetik alanlar, plastik elektronik kutulardan çok kolay bir şekilde geçer. Sonuç olarak, bu tip mahfaza elektromanyetik olarak uyumlu değildir; Başka bir deyişle, diğer ekipman tarafından üretilen elektromanyetik alanlar elektronik aksamı etkileyebilir veya cihazın yaydığı alanlar, civardaki diğer elektronik aksamı etkileyebilir. Bu tür problemleri çözmek için, cihazı EMC korumalı yapmak için plastiğe koruyucu bir katman (EMI kalkanı) uygulanmalıdır.

Üstün EMI / RFI ekranlama performansı sağlamanın birkaç yolu vardır. İstenen zayıflamaya bağlı olarak özel bir çözüm seçilebilir. Bir seçenek, muhafazayı nispeten düşük bir azalma sağlayacak, ancak karmaşık şekillere uygulanması kolay olma avantajına sahip olan bir iletken sprey ile boyamaktır. Daha yüksek redüksiyon seviyelerine neden olan filmler de vardır, ancak bunları karmaşık şekillere sahip yuvalara uygulamak zor olabilir.


Uygulamanız için hangi sistemin uygun olduğunu belirleme

  • Miktarlar ve yıllık miktar nedir?
  • Korumak istediğiniz ürünün boyutu ve şekli nedir?
    Daha fazla bilgi için, size tavsiyelerde bulunabilmemiz için lütfen teknik çiziminizi veya konut resmini gönderin
  • Gerekli teslimat süreniz nedir?
  • Maskeleme gerekli midir (yani, kaplanmamış / boyanmamış halde kalması gereken parçalar var mı)?
  • İstenilen zayıflama nedir?

Tavsiye talep ederken, lütfen bu soruların mümkün olduğunca çoğuna cevap verin.


EMC'yi plastik bir mahfazaya yerleştirmek için aşağıdaki çözümler mevcuttur:

Elektriksel olarak iletken nikel kaplama (parça 3801). Elektriksel olarak iletken nikel kaplama, 365 ml'lik aerosollerde, 5 litrelik teneke kutularda ve 20 litrelik teneke kutularda mevcuttur.
Elektriksel olarak iletken nikel kaplama (Parça no. 3801), 365 ml aerosollerde, 5 litrelik teneke kutularda ve 20 litrelik teneke kutularda mevcuttur.
3801 serisi hakkında daha fazla bilgi Elektriksel olarak iletken nikel kaplama
Elektriksel iletken metalizasyon (parça 3838). İstek üzerine elektriksel iletken metalizasyon mevcuttur. Bir teklif için, plastik kasanızın bir resmini gereken miktarda göndermek en iyisidir.
Elektriksel olarak iletken metalleştirme (Parça no. 3838), istek üzerine temin edilebilir. Fiyat teklifi için lütfen bize plastik kutunuzun bir resmini gönderin.
İletken metalleşme hakkında daha fazla bilgi
EMI muhafazaları (1900 partn.). PCB'lerin EMI koruması için plastik muhafazanın içindeki Mu-bakır muhafazalar ve muhafazalar
EMI muhafazaları (Parça no. 1900). Plastik bir muhafaza içerisinde PCB'lerin EMI koruması için mu-bakır muhafazalar ve muhafazalar
EMI / RFI ekranlama muhafazaları hakkında daha fazla bilgi
Yüksek hassasiyetli iletken EMI folyo şekillendirme
Yüksek hassasiyetli iletken EMI folyo şekillendirme
Yüksek hassasiyetli iletken EMI folyo şekillendirme hakkında daha fazla bilgi

Tavsiye

Tavsiye almak (ücretsiz) isterseniz, çiziminizi e-posta ile [email protected] adresine gönderin veya +31 (0) 78 - 204 90 08 numaralı telefona fakslayın. Birkaç saat içinde cevaplayacağız.

İpucu: Asla silikon önleyici kullanmayın, çünkü tekrar çıkarılamaz. Temizleme veya yağ alma işlemimizde giderilebileceklerinden, gres veya yağ bazlı gevşetici maddeler iyidir. Kalıbınız bundan önceden haberdar edilmeli.

Genel olarak:

Büyük miktarlar (5000'den fazla) dikkate alındığında, metalleştirme genellikle daha iyi bir çözümdür. Bu bir vakumda yapıldığı için, bileşeni tutmak ve ayrıca kısmen maskelemek için (örneğin kısa devreleri önlemek için) uygun bir tertibat gerekir. Jigs, makine mühendisliği fabrikamızda üretilmektedir; büyük hassasiyetle tasarlanmaları ve inşa edilmeleri gerekiyor ve bu işlem birkaç hafta sürüyor. Boyutları 500 mm'yi aşan metalizasyon prosesi genellikle daha pahalı hale gelir; genellikle büyük nesnelere iletken boya püskürtülür.

Çabucak bir ürüne ihtiyacınız olduğunda ve seri küçükse (birkaç yüze kadar), sizin için uygulayabileceğimiz iletken bir boya tabakası (iletken kaplama) kullanmanızı veya gerekli donanıma sahipseniz kendiniz uygulayabilirsiniz. . Ürünün geometrisi basit olduğunda, cihazı bir film veya tekstil ürünü ile korumak mümkündür. Bu aynı zamanda EMI'nin mühürlenmesi için yalnızca ürününüzün hassas kısımlarını göstermenin iyi bir yoludur. Takımlama nispeten ucuzdur, çünkü bu tip bir koruma bir kesici kılavuz veya bir lazer kesim makinesiyle üretilebilir.

Parçalar küçük olduğunda (100 mm'ye kadar) ve yüksek mekanik özellikler gerekli olmadığında iletken bir plastik kullanılabilir. Mümkün olan en iyi çözümü bulmak için kalıpçı ile bize danışmanız bu durumda en iyisidir.

Galvanik veya kimyasal bir işlemle (küçük parçalar ve büyük miktarlar için), genel anlamda, seçici bir kaplama mümkün değildir. Hem içi hem de dışı tedavi edilir.

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?

  • Teklif al?
  • Bir soru sor?
  • PDF'yi dışa aktarma ...