drone EMI RFI koruyucu GPS takibi

Dronlar için EMI

-

Drone'larda, manyetik pusula için önemli bir sorun, motorlara giden güç hatlarıdır. Büyük akımların DC kısmı, Dünya'nın manyetik alanını bozan güçlü bir kalıcı alan oluşturabilir. Bu, manyetik pusula ile ilgili sorunlara neden olabilir.

Hızlı darbeler, GPS'in daha fazla bozulmasına neden olabilir. Örneğin kollektör motorlarında bu, besleme voltajı ve akımı tarafından desteklenen bir kıvılcım arızasıdır. Fırçasız motorlar olarak adlandırılan daha pahalı versiyonlarda, motorların kontrol edildiği pwm kontrolü ana suçludur.

Bu sorunların büyük bir bölümünü çözmek için, ilk ve en önemlisi, ileri ve geri besleme hatlarını bükerek, giden ve dönüş hatlarının manyetik alanlarının büyük ölçüde birbirini iptal etmesine neden olmaktır.

Ayrıca, drone'nun alüminyum yapı parçası gibi herhangi bir iletken parçasından dönüş akımı geçmemesi de önemlidir. Bu nedenle, istenmeyen paralel yollardan kaçının. Kablo tesisatı pusulaya çok yaklaşırsa, kabloları pusuladan mümkün olduğunca uzak tutmak için dolambaçlı bir yoldan "kıvrımlı" yapmak daha iyidir. Pusulanın bir akım döngüsünün yüzeyi içinde bulunmasını engellemeye çalışın.

Besleme ve dönüş borusu arasında daha da iyi bir manyetik bağlantı elde etmek için, bükülmüş tel çiftinin etrafına manyetik olarak iletken bir folyo sarılabilir.

Ayrıca (GPS'i bozabilen) E alanlarını korumak için, manyetik olarak birleştirilmiş büküm çiftlerinin üzerine elektriksel olarak iletken bir kılıf monte edilebilir. Bu manşon bir tarafta topraklanmalıdır. Hangi tarafın deneysel olarak belirlenmesi gerekecek.

GPS alıcısı en iyi şekilde drone üzerinde (parazit kaynaklarından mümkün olan en uzak mesafede) ve elektriksel olarak iletken bir yer uçağının altında mümkün olduğunca yükseğe monte edilir. Bu, antenin toprak tarafına mümkün olan en kısa bağlantıyla temas kurmalıdır. Elektriksel olarak iletken bir malzeme olarak ince bakır folyo kullanın. Ağırlık nedeniyle ince. Ayrıca, parazite neden olabilecek tüm kabloları (örn. veri kabloları) kaynak tarafında bakır folyo ve toprakla koruyun.

Bunun yanı sıra, anti-drone silahların (C-UAV) ürettiği Elektromanyetik dalgalara ve darbelere karşı drone'u güçlendirmeniz gerekiyor. Sizinle en yeni teknolojiyi tartışmayı seviyoruz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

  • Teklif al?
  • Bir soru sor?
  • PDF'yi dışa aktarma ...