FCC

Federal İletişim Komisyonunun TANIMI - FCC

FCC Federal İletişim Komisyonu'nun temsilcisidir.

FCC (Federal Communications Commission - Federal Haberleşme Komisyonu), devletlerarası ve uluslararası iletişimleri radyo ve televizyon ile tel ve kablo ile uydu ile düzenleyen bağımsız bir devlet kurumudur. Federal İletişim Komisyonu, Birleşik Devletler hükümetinin Kongrenin bir eylemi tarafından yaratılan ve yürütme birimlerinden bağımsız bir ajansıdır.


Ayrılma 'Federal Haberleşme Komisyonu - FCC'

FCC'nin eylemleri, borsa takipçileri tarafından yakından izleniyor çünkü şirketleri birçok farklı iş hattı boyunca etkilemektedir. FCC, hücresel ve kablosuz erişimi tahsis eder, medya şirketi birleşmelerini ve satın almalarını düzenler, fikri mülkiyet haklarını korur ve Birleşik Devletlerde faaliyet gösteren tüm medya şirketleri için içerik ve dağıtım standartlarını düzenler.


Holland Shielding Systems BV ve FCC

1979'da kablolu ve radyo iletişimini engelleyen sayısal sistemlerin artan sayısı karşısında ABD'deki FCC tarafından tüm dijital cihazlardan gelen elektromanyetik emisyonlara yasal sınırlar getirildi. Sınırlandırma yöntemleri ve sınırları CISPR yayınlarına dayanıyordu, ancak Avrupa'daki bazı bölgelerde de benzer sınırlar uygulandı. Holland Shielding Systems BV, bu günlerde öngörülen emisyon gereksinimleri dahilinde ekipman almak için koruyucu malzemeler üretmeye başladı ve bunları gereksinimler dahilinde muhafaza etti.

1980'lerin ortasında, Avrupa Birliği üye ülkeleri, ürünlerin teknik gerekliliklerini standartlaştırmak amacıyla bir dizi "yeni yaklaşım" direktifini benimsemişler ve böylece Avrupa Komisyonu içinde ticarete engel olmamışlardır. Bunlardan bir tanesi EMC Direktifi (89/336 / EC) idi ve piyasaya sürülen veya hizmete giren tüm cihazlar için geçerlidir. Kapsamı, "elektromanyetik bozulmaya neden olan veya performansı bu tür rahatsızlıklardan etkilenmekle yükümlü olan" tüm cihazları kapsar.

Bağımsızlıkla ilgili yasal bir gereklilik ve aynı zamanda genel popülasyona yönelik cihazlar üzerindeki emisyonların ilk defa ortaya çıkması budur. Ve bazı ürünlerin kendilerine bilinen bir bağışıklık seviyesi vermeleri için ilave maliyetler söz konusu olabilse de, modern zamanların aktif EM ortamında ve daha az sorunla birlikte aygıtla birlikte bulunabildikleri için algılanan kalitelerini artırır.

Birçok ülkede artık bazı düzeydeki Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) yönetmeliğini karşılamak için benzer ürünler bulunmaktadır.

FCC logosu
FCC logosu
FCC Binası
FCC Binası
Bağışıklık konusunda yasal bir gereklilik ve ayrıca genel popülasyona yönelik cihazlar üzerindeki emisyonlar vardır
Bağışıklık konusunda yasal bir gereklilik ve ayrıca genel popülasyona yönelik cihazlar üzerindeki emisyonlar vardır

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?

  • Teklif al?
  • Bir soru sor?
  • PDF'yi dışa aktarma ...

için, 24 saat içinde teklif almak isterseniz aşağıdaki formu doldurunuz.

* Not: Kırmızı bloklar gereklidir