emp-header

Elektromanyetik darbe koruması

EMP saldırısı tehdidi bugün her zamankinden daha gerçek. Kuzey Kore ve İran gibi ülkeler zaten bir EMP saldırısı başlatmak için bu teknolojiye sahipler ve sonuçlar yıkıcı olacak.

EMP aşırı enerjik yıldırım gibi. Bir noktaya çarpmak yerine, Birleşik Devletler gibi tüm bir ülkeyi EMP alanı ile örtüştürebilir. Nükleer bir EMP saldırısı (NEMP) elektronik aygıtları her yerde yok edecek, uçakların çarpmasına, arabaları durdurmasına ve trafik trafiğini kesmesine, elektrik ızgaralarını ve modern uygarlığa ve yaşamın kendisine olabilecek diğer kritik altyapılarını durdurmasına neden olabilir. Sonunda milyonlarca insan açlıktan, hastalıktan ve toplumsal çöküşden ölecekti. EMP füzeleri bugün bildiğimiz gibi modern dünyayı yönlendiren tek tehdit değildir. Diğer gerçekçi tehditler Güneş fırtınaları, terörizm veya daha küçük ölçekli DIY EMP tabancalarıdır. Youtube'da bir EMP tabancası oluşturma talimatlarını birkaç dakika içinde bulabilirsiniz. Bu tabancaların boyutu, elle tutulan cihazdan, veri merkezinizin yanında park edebilecekleri küçük bir kamyona uyan JOLT jeneratörlerine (Yüksek Yönerge, Çok Yoğunluk, İtici Benzeri Radyatör) farklılık göstermektedir.

rocketlaunch
Magneticstorm

EMP'ler hakkında bilmeniz gereken 5 şey

Emekli Deniz Kuvvetleri SEAL, EMP saldırısı tehdidini ortadan kaldırdı.


how-if-EMP

Gittikçe daha fazla sayıda ulus ve kuruluş nükleer maddeye erişebilmekte ve dolayısıyla nükleer patlamalar riski taşımaktadır. Söz konusu mesafeler hakkında bir fikir vermek için: Moskova'nın üstündeki stratosferde bir nükleer patlama, Londra da dahil olmak üzere Batı Avrupa'nın her yerine NEMP alanı yaratacaktır. Böyle bir NEMP alanı korumasız tüm verileri yok edebilir. Yalnızca ABD üzerindeki etkisi hakkında bir fikir vermek için aşağıdaki şekle bakınız.


IEMI Tehdidi

Birkaç elektromanyetik (EM) tehlike var. Kasıtlı elektromanyetik girişim (IEMI) dünyada bir başka büyüyen risktir. Tüm elektrikli cihazlar ve otomatik olarak kontrol edilen proseslerimizle güvenlik açığı giderek artıyor. Ayrıca tüm radyasyonun karmaşıklığı da artıyor. Daha fazla imkân ve problem, her çeşit çözüm gerektirir. Akıllı Elektrik Izgaraları, Sanal Gerçeklik, Sürücü Olmayan Otomobiller, Göz İzleme Teknolojisi, Yüksek Verimli Fotovoltaik Hücreler, Yeşil Enerji Elektrik Güç Dönüştürücüsü, Kablosuz Giyilebilir Teknik, Grafen, IonThruster Enerjisi vb. Hakkında düşünün.

EMI ve IEMI arasındaki fark, IEMI'nin kasıtlı olarak elektromanyetik girişim olmasıdır. Terörist saldırılar, elektronik savaş, akıllı hırsızlar ve bilgisayar korsanlarının artan riski ile gittikçe daha fazla etkileşime neden oluyor. 

IEMI genellikle küçük bir frekans bandında oluşur. EMP veya HEMP (yüksek rakımlı EMP) geniş bant doğasında genellikle oluşur. EMP tehditleri, bu kez en büyük elektromanyetik tehditlerden biri. Etki miktarı muazzam. Böyle bir saldırının menzili olağanüstü. HEMP, yüksek amplitüdlü kısa süreli, genişbant elektromanyetik enerjinin darbesidir. Bu, elektronik olmadan çalışmayan dünya üzerinde oldukça tahrip edici bir etkiye sahip olabilir. 

IEMI-frequencys

EMP için tehditler,

 • Ulusal Güvenlik
 • Veri merkezleri
 • Telekomünikasyon
 • Isıtma şirketleri
 • Taşımacılık sektörü
 • Bankalar ve diğer finansal hizmetler
 • Güvenlik sistemi
 • Elektrik dağıtım altyapısı
 • Hastaneler ve halk sağlığı tesisleri
 • Petrol / gaz endüstrisi
 • Su arıtma tesisleri
 • Diğer tümü, teknoloji odaklı örnekleri belirtmedi.

EMP patlama cihazları gibi aktif sistemler

Taşınabilir, pille çalışan bir EMP patlama cihazı neredeyse sıfır anında çok güçlü alanlar oluşturabilir. Böyle bir patlama, konumunuzdaki tüm sunuculara ve diğer (emniyetli) elektronik cihazlara zarar verecek kadar etkili olabilir. 

İnternette bir EMP patlama cihazı hazırlama talimatlarını kolayca bulabilirsiniz. Bir uygulamacı, yaygın olarak bulunan bileşenlerle birkaç saat içinde bir tane oluşturabilir. Metinleri okumakta güçlük çeken insanlar için, YouTube'da bir talimat videosu bile var. 

Ve tembel veya daha az teknik açıdan yetenekli bir suçlu, tüm dünyada çeşitli kaynaklardan US $ 1000'den daha az bir miktarda taşınabilir bir cihazı tamamen anonim olarak kiralayabilir. Bu, gerçek bir endüstri, tamamen yeni bir suç türüdür. 

Havada bu NEMP dalgaları yüzlerce metre boyunca yayılır ve beton duvarlar hiçbir engel oluşturmaz. Dalgalar, mevcut kablolardan, kabloların çevresindeki metalik koruma veya gaz ve su için ortak boru hatları vasıtasıyla da veri öldürme gücünü hedeflenen hedef olan veri merkezinize getirebilir: Veri merkeziniz.

server-center-emp

Holland Shielding Systems EMP koruma çözümleri ve mühendisliği

Holland Shielding Systems, EMP korunmasında lider firmalardan biridir. EMP koruması Faraday kafesleri, EMP verileri ve güç hattı filtreleri, EMP Ethernet dönüştürücü üniteler vs. hakkında düşünün. 

Holland Shielding Systems mühendisleri, EMP saldırılarının korunması konusunda uzmanlaşmıştır. EMP tehditlerinin korunması için özel bir ürün yelpazemiz var.

Koruyucu etkinlik, MIL-STD-188-125 (kritik, acil görevleri yerine getiren zemin tabanlı C4I tesisleri için HEMP koruması) belirtilen minimum HEMP gerekliliklerini aşmaktadır. 

testing-department
E1-E2-power-line-filter

Filtrelerimiz, E1 (20 / 500ns 5kA tepe) ve E2 (1.5 / 4000μs 250A tepe noktası) test darbelerine göre PCI gerçekleştirme kabiliyetine sahip olduğumuz kurum içi tesisimizle test edilmektedir. 
Test imkanlarımızla, filtrelerimizin en yüksek taleplere uyduğundan ve kalan akımların geçerli standart ve normların sınırları dahilinde olduğundan emin olun. 


E1-E2-power-line-filter-test-by-our-specialists

Aşağıda, tesisinizi EMP saldırılarına karşı korumanıza yardımcı olacak bir ürün yelpazesi bulacaksınız. Elektromanyetik darbeli bir koruma ile ürettiğimiz tüm parçaları içeren eksiksiz bir Faraday kafesleri gösterilmektedir. Geliştirme laboratuvarımızda, isteklerinize göre herhangi bir EMP korumalı ürün geliştirebiliriz. Test etme tesisimiz size geniş bir EMP ölçüm analizi sağlayabilir. 

Ürününüzü / cihazınızı vb. Test etme konusunda bir teklif için [email protected] ile iletişim kurun. EMP'nin uluslararası alanda korunması konusunda geniş deneyime sahibiz. 

technical-drawing-faraday-cage

 
Click here to get more information about our EMP shielded windows

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?

 • Teklif al?
 • Bir soru sor?
 • PDF'yi dışa aktarma ...