Zeminler için 3823-2 bileşen kaplama

3823 katlar için 2 bileşenli kaplama

Zeminler için sertleştirici bir su bazlı epoksi

Zeminler için 2 bileşenli kaplama, sürekli iletken, şeffaf iki paket su bazlı epoksi grafen boyadır. Sudan iki paket epoksi sistemi yüksek kalitede. Çok çevre dostudur, su ile ekipman temizlemesi kolaydır ve düşük bir kokunun faydasını sağlar.

3823'i zemin kaplamaları gibi farklı uygulamalarda bulabilirsiniz (özellikle, önceki kaplama, solventin, kaldırılmasına neden olan birçok kaplamaya saldıracağı bilinmediği zaman).


Tipik kurulumlar şunları içerir:

 • Elektrik endüstrisi
 • Petrol / Kimya endüstrileri
 • Su arıtma tesisleri
 • Hastaneler
 • ATEX Ortamları, örneğin petrol kuyuları, kanalizasyon, madenler
 • Ve diğer birçok endüstriyel kullanım

3823 - 2 bileşenli kaplama, aşınmaya ve darbeye dayanabilecek mükemmel mekanik özellikler göstermektedir ve ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli kimyasallara dayanıklıdır:

 • Yağlar
 • yağlar
 • asitler
 • çözücüler
 • alkali

Boyanın elektriksel özellikleri kalıcıdır ve nemden bağımsızdır, ayrıca sistemi topraklamak için iletken bir altlık gerekmez. 3823, ESD'lerin (elektrostatik hassas cihazlar) zemine depolanması için kullanılan raf / rafların doğrudan topraklanmasını sağlar.

Personel topraklama uygulamaları için, ürün uygun elektrostatik dağıtıcı ayakkabılarla birlikte en iyi şekilde kullanılır.

Teknik veri

katı maddeler yaklaşık% 36-38
Alevlenme noktası N / A
Spesifik yer çekimi 1,35 g / cm 3
viskozite 2.3 poise ICI koni ve plaka
Depolama Orijinal mühürlü kaplarda 6 ay
Kap ömrü 20 0 C'de 1 saat
PH 8
Firma kuru 16 saat
Sert kuru 3 gün
2 paket karıştırma oranı 4: 1 (1 birim sertleştiriciye 4 birim su bazlı epoksi)
Temizlik Tedavi tamamlanmadan önce ılık sabunlu su kullanın
inceltme Gerektiğinde yakl. % 10-20 su (2 parçanın karıştırılmasından sonra ince)
Renk Açık gri
Yüzey direnci 2 kattan kare başına <10 6 Ω

topraklama

Topraklama en iyi zemine vidalanmış oksitleyici olmayan metal plaka vasıtasıyla gerçekleştirilir. Metal plaka üstüne ek olarak bir iletken lastik ped kullanıldığında temas direnci önemli ölçüde azalır. Topraklama plakası daha sonra bir bağlama noktası ve toprak kablosuyla toprağa yönlendirilebilir.


Bakım

Boyanmış zemin zeminin elektrostatik iletken özelliklerini korumak için kirlenmiş temiz tutulmalıdır, bu nedenle aşındırıcı olmayan ve agresif olmayan teknikler kullanılarak düzenli bir temizleme rejimi uygulanmalıdır. Topraklama düzenlemelerinin düzenli kontrolleri de yapılmalıdır.


Hazırlık

Tüm boyalarda olduğu gibi, tüm alan kaplanmadan önce ve yapışma, görünüş ve direnç için kuru test yapıldığında küçük bir denemenin yapılması önerilmektedir.

3823 ile kaplanmadan önce zeminlerde bir sızdırmazlık maddesinin kullanılması ve aşağıdaki hazırlıkların yapılması tavsiye edilir:

Yeni beton - yeni serilmiş betonda, betonun sızdırmazlık uygulanmasını düşünmeden önce betonun en az 28 gün önce kurumasına izin verilmesi önemlidir, nem içeriği% 6'nın altında olmalıdır.

Yeni zeminler ile ilgili temel sorun zayıf yüzey tabakasıdır (laitence). Bu su zengini üst tabaka kuruma süresi boyunca oluşur ve mekanik olarak zayıftır. Yığın, betonun geri kalanı için farklı bir kimyasal bileşime sahiptir. Bu nedenle yüzey laitensi çıkarmak için asitle kazınmalıdır.

Eski beton - sağlam bir taban sağlamak için eski veya arızalı kaplamanın çıkarılmasıyla birlikte tüm yağları, gresleri, kirleri vb. Kaplamanın iyi yapışmasını ve uzun süreli performansını garantilemek için doğru tip veya yüzey hazırlığının yapılması esastır.

Aşağıdaki tanınmış yöntemler şunlardır:

 • Aşındırıcı raspa temizliği - koşullar izin veriyorsa, bu her zaman ağır hizmet sistemleri için ilk tercih olmalıdır.
 • Kazıma (veya kazıma) - dönen tekerlekler ve fırçalar beton yüzeyleri kızarır .
 • Asitle aşındırma - bu yöntem yeni beton zeminlerde kullanım için en uygun olanıdır ve laiteyi gidermek için kullanılır, eski boya, yağ veya gres çıkarmaz. Su ve asit çözeltisinin güvenli bir şekilde çıkarılmasına izin vermek için sadece yeterli drenajın olduğu yerlerde kullanılmalıdır.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

 • Teklif al?
 • Bir soru sor?
 • PDF'yi dışa aktarma ...

2 component coating for floors için, 24 saat içinde teklif almak isterseniz aşağıdaki formu doldurunuz.

* Not: Kırmızı bloklar gereklidir