Düşük frekanslı manyetik ekranlama (MuFerro ™ 6800)

Holland Shielding Systems BV, düşük frekanslı manyetik alanları korumak / taramak için yeni bir malzeme geliştirdi. Bu alanlar, transformatör odaları, elektrik hatları, bara sistemleri ve yüksek voltaj kabloları gibi güçlü akımların üretildiği veya taşıntığı tesislerde bulunur.

Kapalı transformatör odaları

Bu manyetik alanların frekansı tipik olarak 50/60 Hz'dir
MuFerro malzemesi 10 Hz ila 100 KHz frekans aralıklarında manyetik korumaya uygundur.


Müşteri avantajları

 • Uygun maliyetli çözüm
 • % 95'e kadar alan şiddeti azaltımı veya daha fazlası
 • Esnek tasarım
 • Ölçüm raporu
 • 10 yıllık garanti

MuFerro, düşük frekanslı manyetik alanların taranması için son derece uygun hale getiren geçirgenlik ve doyma özelliklerini birleştirir.

Manyetik alan şiddeti ölçümü
Manyetik alan şiddeti ölçümü
MuFerro ™ 6800 duvar koruması
MuFerro ™ 6800 duvar koruması
Kapalı transformatör odaları
Kapalı transformatör odaları
Trafo odası kapıları
Trafo odası kapıları

Neden manyetik ekranlama / tarama kullanmalıyım?

Manyetik alanlar, insan sağlığı ve refahı için ciddi bir tehlike oluşturmaktadır. Örneğin, araştırmalar,> 300nT veya 0.003 Gauss manyetik alanlara maruz kalmanın bir kişinin lösemi geliştirme şansını önemli ölçüde artırdığını göstermiştir. Ve manyetik alanlara maruz kalma ile ilişkili sayısız diğer fiziksel belirtiler, örneğin baş ağrısı, depresyon ve uykusuzluk vardır. Bu nedenle, birçok ülkedeki Sağlık ve Güvenlik Kodları, çalışma alanlarında maruziyetin <0,5 μT = 500 nT ve kamusal alanlar için <0,1 μT = 100 nT olması gerektiğini önermektedir.

Sağlığa olumsuz etkilerinin yanı sıra, güçlü manyetik alanlar, alanın üretildiği yerin yakınında elektromanyetik girişim veya parazitlere neden olabilir. Manyetik alanlar aynı zamanda hastanelerde ve laboratuvarlarda hassas ölçümlere müdahale eder.

Değişim odası
Değişim odası

Uygulamalar

 • Trafo odaları (iç mekanlarda veya açık havada)
 • Santraller
 • Alüminyum eritme / üretim
 • Yüksek voltajlı laboratuarlar
 • Güçlü manyetik alanlar yaratan herhangi bir şey
  (yüksek akımlar)

Holland Shielding Systems BV, trafo yerine konduktan sonra bile manyetik korumayı uygulayabilir. Tüm binaları veya odaları taramak için, koruyucu malzemeler duvar, tavan ve / veya zeminlere uygulanır. Bu, hem insanları hem de elektroniği korur.


Ölçüm

Tarama / ekranlama sipariş edilip kurulmadan önce sizin için bir saha araştırması yapabiliriz (manyetik alan şiddeti ölçümü). Sadece manyetik alan şiddetini ölçmekle kalmamakta aynı zamanda olası kaynağını bulmaktayız. Ölçüm sonuçları daha sonra bir raporda sunulmaktadır.

Kurulumun ölçülmesi
Kurulumun ölçülmesi

Örnek projeler

Örnek proje 1
Alan kısıtlamaları nedeniyle, müşterilerimizden biri önceden eskiden bir ofis alanına depolamak için kullanılmış olan bir odayı zorla çalıştırdı; Bu oda, güç transformatörlerinin üstünde yer alıyordu. Bununla birlikte, bilgisayarın titreşmesini sağlayan odadaki güçlü manyetik alanlar fark edildi, bu yüzden bir manyetik alan ölçümü yapmamız istendi. Manyetik alan şiddetinin yukarıda belirtilen standartın çok üstünde olduğu tespit edildi - 750 nanotestürdü. Bu manyetik alan MuFerro ™ 6800 şemsiye bir yapı kurulmasıyla azaltılmıştır. Bu projenin tamamlanmasından bu yana manyetik alan sadece 80 nanotestura kadar düşürülmüştür.

MuFerro ™ 6800 tavan şemsiyesi inşaatı
MuFerro ™ 6800 tavan şemsiyesi inşaatı

Örnek proje 2
Aşağıda, çok yüksek bir azalmanın sağlanması gereken askeri ve tıbbi uygulamalar için daha ağır transformatör kalkanlarının bazı görüntüleri bulunmaktadır.

MuFerro ™ 6800 Fan konstrüksiyonları / çok katlı konstrüksiyonlar
MuFerro ™ 6800 Fan konstrüksiyonları / çok katlı konstrüksiyonlar

Aşağıdaki grafik, manyetik korumanın kurulumundan önce ve sonra nano Tesla'daki veya 10-5 Gauss'daki manyetik alanları göstermektedir.

MuFerro ™ 6800 kaplamayı yerleştirmeden önce ölçme
MuFerro ™ 6800 kaplamayı (750 nanotesta) uygulamadan önce ölçüm
MuFerro ™ 6800 kaplamayı yerleştirdikten sonra ölçme
MuFerro ™ 6800 kaplamayı (80 nanotesta) uyguladıktan sonra ölçüm

MuFerro™ 6800 kalkanını yerleştirmek için bize katılan müşterilerimiz:

Erasmus MC
Corus
Bam Utiliteitsbouw
DEFENSIE
Twente Üniversitesi
Eneco

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Teknik veri tabloları

Mu-ferro için, 24 saat içinde teklif almak isterseniz aşağıdaki formu doldurunuz.

Kabul edilebilir dosya uzantıları (tercih edilen bir PDF dosyası)
.ai, .bmp, .cad, .doc, .docx, .dwf, .dwg, .dxf, .dxt, .eps, .gif, .icd, .idw, .ipn, .ipt, .jpeg, .jpg, .pdf, .png, .ppt, .pptx, .psd, .rar, .step, .svg, .tif, .tiff, .xls, .xlsx, .zip