Elektrik iletken metalleşme 3838

Daha yüksek EMI / RFI korumalı talepler ve daha büyük miktarlar için, PTFE'yi de içeren yaygın olarak kullanılan plastiklerin %90'ına tamamen metalik, elektrik iletken bir kaplama yapabiliriz. Metalizasyon, üç ince metal tabaka sandviç formunda uygulanır.

Elektrik iletken metalizasyon 3838

Püskürtme, sentetik bir maddeden yapılmış bir parçaya ince bir metal tabakası oluşturmak için kullanılan bir tekniktir. Bu teknik, son derece yüksek standartlara uygun koruyucu kaplamalar için kullanılır.

İşlem, argonun yaklaşık 5E-3 mbar'lık bir basınca getirildiği yüksek vakum odasında gerçekleşir. Bir duvarda bu olmalı püskürtülmüş malzeme, sözde hedef. Alt tabakanın karşısında. Bu, püskürtülmüş malzemenin yapılması gereken malzeme. Hedefin yaklaşık 500V'luk bir gerilim uygulanır. Bu pozitif iyonların argonplasma içindeki bu basınçlarla, bu iyonlar görünürlüğü negatif yüklü hedefe taşır, hedef malzeme ile çarpışmayı serbest bırakır ve diğer tarafa geçmek başarısız olur. Belli bir zamanın ince bir tabakası var. Manyetik arkada hedef olduğunda püskürtme daha hızlıdır. Manyetik alan, hedef erozyon modelinde yuvarlak (veya oval) formlarla elektronik bir iz oluşturur. Bir metal redüktör voltajı (genellikle 13.65 MHz) kullanılırken DC voltaj yerine metaller bile püskürtülebilir. Bazen arzu edilen katmanı oluşturmak için bir gaz (kıskaç ile birlikte) olabilir / olmalı. Buna reaktif sputtering denir.

Bu metal iyon bombardımanı, metal parçacığı olduğu gibi eriterek etkilenmeden plastik haline getirir. Ve sonuçta yüksek yapışma derecesi oluşur.

Öncelikle paslanmaz çelikten ince bir tabaka, plastikteki yumuşatıcıların korumayı etkilemesini önlemek için. İkincisi mükemmel kalkanlama performansı için ince bir bakır tabakası. Ve üçüncü olarak, korozyondan kaçınmak için paslanmaz çelikten başka bir tabaka.

Plastik muhafazanızın yalnızca bir bölümünü metalize etmek de mümkündür. Seçici metalizasyon dediğimiz.


İletken metalizasyon uygulamaları

  • Ekranlama / Tarama (EMI, RFI)
  • EMC standartlarını karşılamak için
3838 serisi İletken metalizasyon
3838 serisi İletken metalizasyon

İletken metalizasyon koruma performansı

Frekans (Mhz) Zayıflatma (dB)
30 50
100 58
200 70
500 74
700 72
900 70
Bu değerler laboratuvar koşulları altında ölçülür.
Sonuçlar diğer durumlarda değişebilir. Lütfen Garantimizi okuyunuz.

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?

  • Teklif al?
  • Bir soru sor?
  • PDF'yi dışa aktarma ...

İletken metalleştirme için, 24 saat içinde teklif almak isterseniz aşağıdaki formu doldurunuz.

Kabul edilebilir dosya uzantıları (tercih edilen bir PDF dosyası)
.ai, .bmp, .cad, .doc, .docx, .dwf, .dwg, .dxf, .dxt, .eps, .gif, .icd, .idw, .ipn, .ipt, .jpeg, .jpg, .pdf, .png, .ppt, .pptx, .psd, .rar, .step, .svg, .tif, .tiff, .xls, .xlsx, .zip