EMI-shield plastik bir muhafaza nasıl olmalıdır

Aşağıda, bir plastik gövdenin EMI korumalı olabileceğini ve hangi ürünleri kullanabileceğinizi ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Elektromanyetik alanlar, plastik elektronik korumaları üzerinden kolayca geçmektedir. Sonuç olarak, bu tip gövde, elektromanyetik olarak uyumlu değildir; başka bir deyişle, diğer cihazlar tarafından üretilen elektromanyetik alanlar elektronik cihaza müdahale edebilir veya cihazın yaydığı alanlar çevredeki diğer elektronik cihazlarla etkileşime girebilir. Bu sorunları çözmek için, cihazı EMC korumalı hale getirmek için plastik üzerine bir koruyucu katman (EMI kalkanı) uygulanmalıdır.

Birinci sınıf EMI / RFI koruma performansı sağlamak için çeşitli yollar vardır. İstenen zayıflamaya bağlı olarak özel bir çözüm seçilebilir. Bir seçenek, korumayı nispeten düşük bir indirgeme sağlayacak olan iletken bir sprey ile boyamaktır. Bu seçenek, karmaşık şekillere uygulama kolaylığı avantajına sahiptir. Ayrıca daha yüksek indirgeme seviyelerine neden olan filmler de vardır, ancak bunları karmaşık şekillerdeki korumalara uygulamak zor olabilir.


Başvurunuz için hangi sistemin doğru olduğunu belirleme

  • Miktarlar ve yıllık hacim nedir?
  • Korumak istediğiniz ürünün boyutu ve şekli nedir?
    Daha fazla bilgi için teknik çiziminizi veya korunacak malzemenin resmini gönderebilirseniz, size tavsiyede bulunabiliriz.
  • Teslimat süreniz nedir?
  • Maskeleme gerekiyor mu? (örn. açılmaması / boyanmaması gereken parçalar var mı?)
  • İstenilen zayıflatma nedir?

Tavsiye isteklerinizde, mümkün olduğunca bu soruların birçoğuna cevap veriniz.


EMC-plastik kılıfı korumak için aşağıdaki çözümler mevcuttur:

Elektrik iletken nikel kaplama (partnr 3801). Elektrik iletken nikel kaplama, 365 ml'lik aerosollerde, 5 litrelik teneke kutularda ve 20 litrelik teneke kutularda
365 ml'lik aerosoller, 5 litrelik teneke kutular ve 20 litrelik teneke kutularda bulunan elektrik iletken nikel kaplama (Parça no. 3801)
3801 serisi hakkında daha fazla bilgi Elektrik iletken nikel kaplama
Elektriksel iletken metalizasyon (partnr 3838). İsteğe bağlı olarak elektriksel iletken metalizasyon sağlanabilir. Bir fiyat teklifi için, plastik muhafazanızın bir resim göndermek için gereken miktarı ile birlikte göndermek en iyisidir
Talep edildiğinde elektrik ileten metalizasyon (Parça no. 3838). Fiyat teklifi için lütfen plastik koruma gereken ürüne ait yeterli miktarda resim gönderiniz
EMI muhafazaları (partnr 1900). Mu-bakır muhafazalar ve PCB'lerin EMI bariyeri için muhafazaları plastik muhafaza içinde
EMI korumaları (Parça no: 1900). Mu-bakır koruma ve kapamaları, plastik korumaların içinde PCB'lerin EMI koruması için
Yüksek hassasiyetli iletken EMI folyo şekillendirme
Yüksek hassasiyetli iletken EMI folyo şekillendirme

Tavsiye

Ücretsiz tavsiye almak isterseniz lütfen çiziminizi e-posta yoluyla info@hollandshielding.com.tr'ye gönderin veya + 90 312 468 93 12 numarasına fakslayın. En kısa sürede cevap verebiliriz.

İpucu: Silikon anti-destek kullanmayın; çünkü silikon tekrar çıkarılamaz. Yağ ya da yağ bazlı serbest bırakma maddeleri, temizleme / yağ giderme işlemimiz sırasında çıkartılabildiğinden emin olabilirsiniz. Kalıplayıcınıza önceden haber verilmelidir.

Genel olarak:

Büyük miktarlar (5000'den fazla) düşünüldüğünde metalizasyon genellikle daha iyi bir çözümdür. Bu vakumda yapıldığından, bileşeni tutmak ve kısmen maskelemek için (örneğin, kısa devre önlemek için) uygun bir kalıp gerekir. Kalıplar makine tesisimizde üretilmektedir; onlar büyük bir hassasiyetle tasarlanmış ve inşa edilmiş olup işlem birkaç hafta sürmektedir. 500 mm'yi aşan boyutlarda metalizasyon işlemi genellikle daha pahalıdır; genellikle büyük parçalar iletken boya ile püskürtülür.

Hızlı bir şekilde ürüne ihtiyaç duyduğunuzda ve seri küçük ise (birkaç yüze kadar), uygulayabileceğiniz iletken bir kat boya kullanmanızı öneririz (iletken kaplama), eğer ihtiyacınız olan ekipmana sahipseniz kendiniz de uygulayabilirsiniz . Ürünün geometrisi basit olduğunda, cihazı bir film veya bir tekstil ürünü ile korumak mümkündür. Bu aynı zamanda EMI'nin iyi bir yoludur - ürününüzün hassas kısımlarını sızdırmaz hale getirir. Bu tür koruma kesici kılavuz veya lazerle kesilmiş ürün bir makine ile üretilebildiğinden, oldukça ucuzdur.

Parçalar küçükse (100 mm'ye kadar) ve yüksek mekanik özelliklere gerek duyulmadığında, iletken bir plastik kullanılabilir. Bu durumda mümkün olan en iyi çözümü bulmak için kalıpçıya ve bize danışmak en iyisidir.

Genelde galvaniz veya kimyasal işlemle (küçük parçalar ve büyük miktarlar için), seçici bir kaplama mümkün değildir. Hem içeride hem de dışta işlem yapılır.

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?

  • Teklif al?
  • PDF'yi dışa aktarma ...